FK Suchov – Sokol Radějov 1:3 (0:1) Branky: 90´ Holčík – 39´ Šmach, 63´ + 84´ Březina
Rozhodčí: Dufek Tomáš Delegát: Řičica Lubomír
ŽK: Hanačík – Chmelař, Ševeček, Svejkovský, Zajíček
Diváci: 90
Radějov přicestoval do Boršic, kde svá domácí utkání hrají suchovští fotbalisté z důvodu rekonstrukce svého hřiště, za krásného slunečného počasí. Krásnou atmosféru nedělního dopoledne umocnilo výborně připravené boršické hřiště.
Začátek utkání se o něco zdržel,když domácí na pokyn sudího museli vyměnit dresy,aby hráči byli jednoznačně odlišeni. Následovala porucha internetového připojení, ale vše nakonec dopadlo dobře a zápas dvou týmů z čela tabulky mohl začít.
Domácí „nastoupili“ na radějovjany zostra a snažili se dosáhnout prvního gólového úspěchu. Hosté však zkušeně tento záměr svého soupeře očekávali a jejich defenzíva řešila situace před svou brankou v klidu a spolehlivě. Od 10.minuty se do hry začali dostávat taktéž radějovští fotbalisté a začaly se množit jejich příležitosti ke vstřelení branky. Tu snad největší spálil z malého vápna do břevna prázdné suchovské svatyně Helísek.
Tato situace se odehrála právě ve chvíli,když se za radějovskou střídačkou objevil Tomáš Hořava s manželkou Luckou a okomentoval tuto situaci: „to je jako u nás v Plzni na Viktorce“. Nicméně radějovjané se snažili dále a věděli, že jednou to tam „spadnout“ musí.
Ve 39.min. zahrával Radějov z levé strany z hranice velkého čtverce přímý kop. Míč si připravil Šmach a krásnou tvrdou střelou přes zeď domácích hráčů rozvlnil síť výborně chytajícího golmana (0:1). Ukázal tak švagrovi Tomáši Hořavovi, že góly střílet Radějov dovede! Ke smůle Radějova se v 10.min.utkání zranila jedna z ústředních postav defenzívy stoper Jurnikl. Na jeho místo nastoupil zkušený fotbalista Svejkovský a nutno říci, že po celý zbytek utkání odvedl dobrou práci, tak jako všichni ostatní hráči.
Poločas 0:1.
Po poločasové přestávce na hřišti už bylo dá se říci jedno mužstvo. Radějov domácí fotbalisty do žádných velkých šancí nepouštěl. Naopak v 63.minutě zvýšil náskok Radějova Březina (0:2). Následoval festival neproměněných příležitostí radějovských fotbalistů a plno závarů před brankou domácích. V krátkém sledu jich bylo několik, až v 84.min. zamířil opět střelec utkání Březina a zvýšil na 0:3.
V průběhu druhé půle poslal trenér Radějova Ševeček na hřiště všechny hráče z lavičky náhradníků a tak se na pažitu postupně objevili Ševeček Jakub,Zajíček a Bubulinka.
To již domácí byli v „rozkladu“. Přesto v závěru zápasu po rohovém kopu domácích byl v pokutovém území Radějova faulován suchovský fotbalista a sudí nařídil pokutový kop. Mičudu si vzal šikovnný fotbalista Suchova Holčík a zkušeně zaznamenal čestný gól svého mužstva (1:3).
Na utkání dvou v tabulce vedoucích týmů se přijelo podívat do Boršic mnoho diváků ze Suchova i okolních vesnic. Největší podporu v hledišti však měli radějovští fotbalisté. Radějovští fandové byli se hrou svých fotbalistů i výsledkem utkání spokojeni. Trošku jim jen vrtalo v hlavách tolik neproměněných příležitostí radějovjanů.
Příští neděli hrají radějovští fotbalisté na svém hřišti s Moravským pískem, kde mohou definitivně ztvrdit postup do Okresního přeboru.