Sokol Radějov – Hrubá Vrbka 2:1 ( 0:1 )
Branky: Šmach, Březina – Slovák
Domácí fotbalisté se těšili na první jarní domácí utkání na konečně měkkém a pěkném terénu, bez hrbolů a jiných nástrah. Za krásného počasí nastupovali na svůj pažit odhodláni podat dobrý výkon a ukázat se v dobrém světle svým fandům.
Začali ofenzívou, ale ouha, hosté již ve 2.minutě utkání poslali dlouhý vysoký míč na radějovskou půli směrem na své dva rychlé mladé útočníky. Meruna se odrazila tak nečekaně, že přeskočila radějovského stopera. Za něj si naběhl rychlý útočník soupeře Slovák a překonal přihlížejícího golmana domácích. 0:1.
Zaskočení radějovjané se ale nechtěli s tímto stavem smířit a celou druhou půli se snažili stav utkání otočit. Měli k tomu také několik příležitostí, ale šnce Šmacha, Šebesty ani dalších v síti soupeře neskončily. Radějov hrál v první půli nervozně, přihrávky hráčů byly nepřesné, tak jako i střelba na branku soupeře. Hosté hráli zkušeně ze zadu a provětrávali občas obranu domácích dlouhými nákopy na půli Radějova a jejich rychlí útočníci dělali domácím nemalé problémy. Poločas skončil 0:1.
Po hřmění v kabině nastoupil na hřiště jiný Radějov. Domácí vlétli na soupeře a ihned ve 47.minutě vstřelil vyrovnávací branku Šmach. (1:1) deset minut později v 56.minutě překlopil skore zápasu ve prospěch domácích svým gólem Březina.(2:1). Šance ke vstřelení dalších branek se množily, ale domácím tentokrát asi „zvlhnul prach“. Nedařilo se jim ani z vyložených příležitostí rozvlnit soupeřovu síť a utkání tak dohrát v klidu. Fandové se pouze chytali za hlavy a nevěřícně jimi kroutili při promarněných střeleckých příležitostech svých fotbalistů. Hosté neměli co ztratit, tak se snažili střelecké nemohoucnosti domácích využít a do protiútoků se již vydávali ve větším počtu hráčů. Získali tak několik příležitostí z trestných kopů z nebezpečné vzdálenosti od domácí branky, po faulech radějovských zadáků. Naštěstí defenziva domácích si s těmito stituacemi vždy poradila. Nakonec v Radějově zůstaly alespoň všechny 3 body po konečném vítězství 2:1. Fandové sice kvitovali 3 body, ale od svých chlapců očekávali lepší fotbal a hlavně také více branek.
Je třeba říci, že kdo fotbal hrával, dobře sám ví, že někdy to nejde a nedaří se, i když se hráči snaží sebevíce. Doufejme, že si „den blbec“ radějovští fotbalisté již vybrali a budou po velikonoční herní pauze připraveni na derby s Petrovem, které na svém hřišti sehrají v neděli 23.dubna v 16,00 hodin.