Archive for the ‘Uncategorized’ Category

Zdravíme fanoušky Sokola Radějov.

Veškeré informace naleznete na našich facebookových stránkách !!!

ZDE : https://www.facebook.com/Fc-Sokol-Rad%C4%9Bjov-126316547262/

Mikulčice A-Radějov 1:3(1:1)
rozhodčí: Knotek,Čikl,Voříšek
Branky domácí: 39min.Daniel
hosté: 44,49.min.Březina, 72.min.Helísek
Radějovjané přijeli do Mikulčic odhodláni podat podobný výkon jako v předcházejícím kole proti Šardicím. Taktika byla trenérem Ševečkem nastavena stejná jako v domácím utkání. Podobná byla taktéž absence hráčů,kterých trenérovi tentokrát chybělo 5. Nicméně utkání začalo podle očekávání a domácí fotbalisté se snažili o vstřelení branky do sítě hostí. Radějov pokusům domácích fotbalistů odolával i když domácí spálili velkou šanci,kdy nepokrytý útočník po centru před radějovskou branku minul hlavou šibenici Parobkovy svatyně. Nicméně v zápětí šel na golmana domácích sám Kuba Březina,ale minul levou tyč domácího golmana. Radějov přebíral aktivitu a výsledkem byla „trma-vrma“ v mikulčickém pokutovém území. Z tohoto souboje se míč po zemi kutálel směrem od branky k hranici velkého čtverce,kde nabíhal nikým neobsazený Svejkovský. Bohužel jeho tvrdá rána těsně minula břevno mikulčické branky. V 39.minutě však po chybě radějovské defenzívy skóre utkání otevřel hráč Mikulčic Daniel, který trefil z voleje nikým neobsazen míč k pravé tyči golmana hostí (1:0).
Domácí se však radovali jen 5 minut. Ve 44.min. vysunul krásnou přihrávkou Kořínek Březinu a ten tentokrát zkušeně poslal merunu k levé tyči domácího golmana do jeho sítě(1:1).
Poločas 1:1
Po poločase již ve 49.minutě unikl domácím obráncům skvěle po levé straně Šmach, který míč zatáhl až do velkého čtverce Mikulčic a přesnou přihrávkou našel nabíhajícího Březinu,který se opět nemýlil a rozvlnil síť mikulčické svatyně podruhé(1:2).
V 55.min. se radějovjané začali radovat opět,jelikož míč do mikulčické sítě poslal Chmelař. Sudí Knotek však k překvapení všech hráčů a dokonce i diváků včetně domácích branku neuznal pro údajný faul. Chmelař se však nikterak proti pravidlům neprovinil a branka byla jistě regulérní. Přesto platilo nařízení rozhodčího a stav zůstal nezměněn. Po tomto necitlivém rozhodnutí sudího se začalo na hřišti přiostřovat. Domácím se nedařilo,naopak radějovští fotbalisté byli nebezpeční pro domácí defenzívu. Došlo k několika ostrým faulům. Sudímu se utkání začalo vymykat z rukou. Radějov držel míč a nepouštěl domácí fotbalisty do hry. V 64.min. před půlící čarou na území Radějova vystihl přihrávku mikulčického fotbalisty Kořínek a s míčem vystoupil ve sprintu na půli soupeře. Tím vyšachoval obranou řadu domácích. Z levé strany mu směrem k brance domácích nabíhali volní spoluhráči Šmach a Březina. Proti Kořínkovi se rozběhl ze své půle poslední obránce domácích Čechovský,který radějovského fotbalistu úmyslně v plném běhu srazil loktem. Srážka byla tak silná,že radějovský hráč byl celou řadu minut ošetřován a spoluhráči měli obavy o jeho zdraví. Samozřejmě po tomto zákroku se na hřišti v této vypjaté atmosféře,ke které přispěl svými výroky sudí,strhla mela a hráči se navzájem napadali. Hlavnímu sudímu přispěchali na pomoc také lajnoví asistenti,aby situaci uklidnili. Nakonec po poradách mezi sudími byl vyloučen k úžasu všech radějovský fotbalista Chmelař a u domácích Čechovský a Daniel. V utkání se dále pokračovalo. Radějov hrál s 10 hráči, domácí s 9 hráči. Radějovští fotbalisté drželi míč a chtěli utkání dohrát do konce. Využili také každé příležitosti k ohrožení domácí branky a v 72.min., když byl domácí golman vzdálen od své branky několik metrů toho využil Helísek,který jej chytře přeloboval vysokým míčem. Meruna zaplula pod břevno domácí svatyně do sítě(1:3). Domácí byli odevzdaní a radějovští fotbalisté hru kontrolovali. Nicméně v 90-min. sudí utkání ukončil za stavu 1:3.
Co k tomuto utkání dodat. Radějovští fotbalisté podali i v tomto druhém utkání zodpovědný,taktický a bojovný výkon,který korunovali vítězstvím. Skvrnou na tomto utkání je pochybný a zmatený výkon rozhodčího v druhé půli, který tuto část zápasu nezvládl a zapříčinil zvýšené emoce na hřišti, což vedlo ke 3 červeným kartám.

Sokol Radějov-FK Šardice 3:3(1:1) – sudí Hýbl
Branky domácí: 10.,52.min.Kořínek,75.min.Bubulinca
hosté: 43.min.Brhel, 50.min.Doležal, 60.min.Zicháček
Šardice přijely do Radějova jako favorit utkání. Není se co divit, jelikož kádr jejich týmu je sestaven z hráčů krajských přeborů a za zády mají Šroubárnu Ždánice. Radějovjané si toho byli vědomi,ale v žádném případě se nechtěli jen tak soupeři vzdávat. Bohužel však byli oslabeni o Ondru Šebestu, Romana Jurnikla a Radka Pátka – všechny zkušené fotbalisty, kteří z osobních a zdravotních důvodů nemohli tentokrát svému týmu pomoci. O to větší odhodlání doutnalo v radějovských fotbalistech,kteří byli aktéry tohoto dramatického duelu. Taktiku trenér Ševeček stanovil defenzívní, svědomitě obsazovat hráče a nepouštět soupeře do kombinace. Zkracovat hřiště a pokusit se vyslat do brejků útočné duo Březina-Šmach. Pokusit se získat standartní situace na půli soupeře a z nich skórovat. Je nutno říci,že všichni hráli disciplinovaně a taktické úkoly plnili. To se také ukázalo již v 10.minutě,kdy po standartní situaci otevřel skóre utkání Kořínek,který se nejlépe zorientoval na malém vápně soupeře a míč zasunul do branky Šardic. Radějov k překvapení všech fanoušků vedl 1:0. Celý první poločas hráli domácí zodpovědně svou hru, i když Šardice od poloviny první půle byli častěji před brankou domácích. Bohužel po chybě v defenzivě se podařilo Šardicím srovnat skore, když ve 43.min. vstřelil branku Brhel.(1:1) poločas 1:1.
Po poločase hned v 50.min. udělali radějovjané opět chybu v defenzívě a soupeř se ujal vedení Doležalem(1:2). Netrvalo to ani 2 minuty a k sólu od půle hřiště se po získání míče odhodlal Kořínek a nezastavila jej ani dvojice obránců,přes které přešel a zbývala mu již jedna překážka-golman hostí. Z levé strany mu nabíhal Šmach,ale Kuba Kořínek to vzal na sebe a podél golmana Šardic poslal míč podruhé v tomto utkání za jeho záda(2:2). Bohužel v 60.min., Po diskutabilní situaci,kterou nechci rozvádět, dostal Radějov třetí branku,kterou vstřelil šardický hráč Zicháček.(2:3). Hosté si již byli jisti výhrou, drželi míč a chtěli zápas dohrát do vítězného konce. Domácí však se s výsledkem smířit nechtěli a po jedné z útočných akcí v 75.min. dostal míč kolmou přihrávkou do trestného území Šardic Bubulinca a k radosti spoluhráčů i všech fandů Radějova srovnal stav zápasu na 3:3. Hosté se až do konce snažili strhnout vítězství na svou stranu a radějovské defenzivě podkuřovali, ale ta tentokrát odolala a skóre se již nezměnilo.
Toto dramatické a zajímavé utkání sledovalo v radějovském areálu přes sto diváků. Spokojenější byli ti domácí,jelikož s bodovým ziskem proti tak silnému soupeři málokdo počítal. Radějovským fotbalistům nakonec zatleskali a tím poděkovali za taktický a bojovný výkon a také dobrý výsledek.

V SOBOTU 5.8. VE 13,00 HODIN POŘÁDÁ SOKOL RADĚJOV VE SVÉM AREÁLU TRADIČNÍ POULIČNÍ TURNAJ V KOPANÉ. TURNAJE SE ZÚČASTNÍ DRUŽSTVA HOŠTÁKŮ, KOPCŮ, DĚDINY A POTOKŮ! ŮŘADUJÍCÍM MISTREM RADĚJOVA PRO ROK 2016 JE TÝM HOŠTÁKŮ. VEDOUCÍ OSTATNÍCH TÝMŮ MŮŽOU JIŽ NYNÍ SPŘÁDAT PLÁNY A LADIT SESTAVY, ABY JEJ SESADILI S TRŮNU, NA KTERÉM SEDÍ JIŽ DVA ROKY V ŘADĚ! ZVEME VŠECHNY RADĚJOVJANY ABY PŘIŠLI POVZBUDIT SVÁ MUŽSTVA A TAKY SE POBAVIT! OBČERSTVENÍ JE PŘICHYSTÁNO! NEBUDE CHYBĚT DOBROTOVA KLOBÁSA, ANI CHLAZENÉ NÁPOJE VŠEHO DRUHU! ZVOU VÁS RADĚJOVŠTÍ SOKOLI!

Tvar. Lhota – Radějov 3:4 (0:3)
Branky: Páč 2x (1 z PK), Polášek – Březina 4x

Sokol Radějov – FC Moravský Písek 8:0 (5:0)
Branky: 3´ Šmach, 23´+32´+37´+75´ Březina, 30´ Kořínek, 48´ Zajíček, 57´ Šebesta.
Rozhodčí: Blažek. Bez ŽK.
Diváci: 100
RADĚJOV SI ZAJISTIL POSTUP DO OP !!!

FK Suchov – Sokol Radějov 1:3 (0:1) Branky: 90´ Holčík – 39´ Šmach, 63´ + 84´ Březina
Rozhodčí: Dufek Tomáš Delegát: Řičica Lubomír
ŽK: Hanačík – Chmelař, Ševeček, Svejkovský, Zajíček
Diváci: 90
Radějov přicestoval do Boršic, kde svá domácí utkání hrají suchovští fotbalisté z důvodu rekonstrukce svého hřiště, za krásného slunečného počasí. Krásnou atmosféru nedělního dopoledne umocnilo výborně připravené boršické hřiště.
Začátek utkání se o něco zdržel,když domácí na pokyn sudího museli vyměnit dresy,aby hráči byli jednoznačně odlišeni. Následovala porucha internetového připojení, ale vše nakonec dopadlo dobře a zápas dvou týmů z čela tabulky mohl začít.
Domácí „nastoupili“ na radějovjany zostra a snažili se dosáhnout prvního gólového úspěchu. Hosté však zkušeně tento záměr svého soupeře očekávali a jejich defenzíva řešila situace před svou brankou v klidu a spolehlivě. Od 10.minuty se do hry začali dostávat taktéž radějovští fotbalisté a začaly se množit jejich příležitosti ke vstřelení branky. Tu snad největší spálil z malého vápna do břevna prázdné suchovské svatyně Helísek.
Tato situace se odehrála právě ve chvíli,když se za radějovskou střídačkou objevil Tomáš Hořava s manželkou Luckou a okomentoval tuto situaci: „to je jako u nás v Plzni na Viktorce“. Nicméně radějovjané se snažili dále a věděli, že jednou to tam „spadnout“ musí.
Ve 39.min. zahrával Radějov z levé strany z hranice velkého čtverce přímý kop. Míč si připravil Šmach a krásnou tvrdou střelou přes zeď domácích hráčů rozvlnil síť výborně chytajícího golmana (0:1). Ukázal tak švagrovi Tomáši Hořavovi, že góly střílet Radějov dovede! Ke smůle Radějova se v 10.min.utkání zranila jedna z ústředních postav defenzívy stoper Jurnikl. Na jeho místo nastoupil zkušený fotbalista Svejkovský a nutno říci, že po celý zbytek utkání odvedl dobrou práci, tak jako všichni ostatní hráči.
Poločas 0:1.
Po poločasové přestávce na hřišti už bylo dá se říci jedno mužstvo. Radějov domácí fotbalisty do žádných velkých šancí nepouštěl. Naopak v 63.minutě zvýšil náskok Radějova Březina (0:2). Následoval festival neproměněných příležitostí radějovských fotbalistů a plno závarů před brankou domácích. V krátkém sledu jich bylo několik, až v 84.min. zamířil opět střelec utkání Březina a zvýšil na 0:3.
V průběhu druhé půle poslal trenér Radějova Ševeček na hřiště všechny hráče z lavičky náhradníků a tak se na pažitu postupně objevili Ševeček Jakub,Zajíček a Bubulinka.
To již domácí byli v „rozkladu“. Přesto v závěru zápasu po rohovém kopu domácích byl v pokutovém území Radějova faulován suchovský fotbalista a sudí nařídil pokutový kop. Mičudu si vzal šikovnný fotbalista Suchova Holčík a zkušeně zaznamenal čestný gól svého mužstva (1:3).
Na utkání dvou v tabulce vedoucích týmů se přijelo podívat do Boršic mnoho diváků ze Suchova i okolních vesnic. Největší podporu v hledišti však měli radějovští fotbalisté. Radějovští fandové byli se hrou svých fotbalistů i výsledkem utkání spokojeni. Trošku jim jen vrtalo v hlavách tolik neproměněných příležitostí radějovjanů.
Příští neděli hrají radějovští fotbalisté na svém hřišti s Moravským pískem, kde mohou definitivně ztvrdit postup do Okresního přeboru.

Nenechte své děti sedět celý den u počítače !

Odpojte jim PC a vezmite je v pondělí 15.5.2017 v 17.00hod na dolní hřiště v Radějově na první trénink žáku.

Všichni kteří se chtějí stát členem FC SOKOL RADĚJOV jsou dveře otevřeny !

 

RADĚJOV-LOUKA 5:0(4:0)
Branky domácí: Březina 16,32,50min, Šmach 17, Helísek 34
Domácí fotbalisté nastoupili po 14-ti denní pauze k domácímu utkání s Loukou odhodláni potvrdit roli favorita a získat do tabulky své skupiny všechny 3 body. Hosté zpočátku plni sil, chtěli domácí fotbalisty překvapit a snažili se o dobytí domácí svatyně. Radějovská defenziva však pracovala spolehlivě a po deseti minutách ofenzivních snah „lůčanů“ se obraz hry začal měnit. Radějovjané přebírali iniciativu a začali prověřovat svého soupeře pro změnu oni. Výsledkem byly dvě trefy do sítě hostí v 16.min Březina a 17.min.Šmach. Obrázek hry se neměnil a domácí opět udeřili v 32.min Březina a 34.min. Helísek opět rozvlnili síť za zády dobře chytajícího golmana hostí. Koncem 1.poločasu se spustil prudký déšť a nad radějovským pažitem se prohnala bouřka. Poločas 4:0.
Po poločase přestalo pršet. V 50.min. završil hattrick gólem Březina(5:0). Zdecimovaní hosté se po zbytek utkání usadili v obranných pozicích na své polovině a branku domácích již neohrozili. Domácí obléhali branku svého soupeře a trefovali se do břeven, tyčí a mnoho „gólových“ střel zlikvidoval nejlepší hráč hostí – golman Vrba, který hosty svými někdy zázračnými zákroky zachránil před debaklem. Radějovjané se na kluzkém terénu snažili hrát opatrně a pokud možno se nezranit. Trenér využil všech 5 možností střídání a postupně do hry nastoupili Bubulinka,Hájek,Svejkovský,Ševeček Jakub a Zajíček Radim.
Utkání dobře řídil sudí Vrbovský a ukončil jej přesně když na výsledkové tabuli naskočila 90.minuta,za stavu 5:0.
Tímto vítězstvím si upevnili radějovjané své 1.místo v tabulce s 39-ti body. Za nimi v pořadí je Suchov 35 bodů a Tasov 32 bodů.
Příští neděli 14.5. odjíždí radějovští fotbalisté do Boršic, kde se utkají v důležitém utkání se Suchovem. Začátek tohoto utkání je v 10,15 hodin

Sokol Radějov – Hrubá Vrbka 2:1 ( 0:1 )
Branky: Šmach, Březina – Slovák
Domácí fotbalisté se těšili na první jarní domácí utkání na konečně měkkém a pěkném terénu, bez hrbolů a jiných nástrah. Za krásného počasí nastupovali na svůj pažit odhodláni podat dobrý výkon a ukázat se v dobrém světle svým fandům.
Začali ofenzívou, ale ouha, hosté již ve 2.minutě utkání poslali dlouhý vysoký míč na radějovskou půli směrem na své dva rychlé mladé útočníky. Meruna se odrazila tak nečekaně, že přeskočila radějovského stopera. Za něj si naběhl rychlý útočník soupeře Slovák a překonal přihlížejícího golmana domácích. 0:1.
Zaskočení radějovjané se ale nechtěli s tímto stavem smířit a celou druhou půli se snažili stav utkání otočit. Měli k tomu také několik příležitostí, ale šnce Šmacha, Šebesty ani dalších v síti soupeře neskončily. Radějov hrál v první půli nervozně, přihrávky hráčů byly nepřesné, tak jako i střelba na branku soupeře. Hosté hráli zkušeně ze zadu a provětrávali občas obranu domácích dlouhými nákopy na půli Radějova a jejich rychlí útočníci dělali domácím nemalé problémy. Poločas skončil 0:1.
Po hřmění v kabině nastoupil na hřiště jiný Radějov. Domácí vlétli na soupeře a ihned ve 47.minutě vstřelil vyrovnávací branku Šmach. (1:1) deset minut později v 56.minutě překlopil skore zápasu ve prospěch domácích svým gólem Březina.(2:1). Šance ke vstřelení dalších branek se množily, ale domácím tentokrát asi „zvlhnul prach“. Nedařilo se jim ani z vyložených příležitostí rozvlnit soupeřovu síť a utkání tak dohrát v klidu. Fandové se pouze chytali za hlavy a nevěřícně jimi kroutili při promarněných střeleckých příležitostech svých fotbalistů. Hosté neměli co ztratit, tak se snažili střelecké nemohoucnosti domácích využít a do protiútoků se již vydávali ve větším počtu hráčů. Získali tak několik příležitostí z trestných kopů z nebezpečné vzdálenosti od domácí branky, po faulech radějovských zadáků. Naštěstí defenziva domácích si s těmito stituacemi vždy poradila. Nakonec v Radějově zůstaly alespoň všechny 3 body po konečném vítězství 2:1. Fandové sice kvitovali 3 body, ale od svých chlapců očekávali lepší fotbal a hlavně také více branek.
Je třeba říci, že kdo fotbal hrával, dobře sám ví, že někdy to nejde a nedaří se, i když se hráči snaží sebevíce. Doufejme, že si „den blbec“ radějovští fotbalisté již vybrali a budou po velikonoční herní pauze připraveni na derby s Petrovem, které na svém hřišti sehrají v neděli 23.dubna v 16,00 hodin.

Příští utkání:

20.8 16:30 - Žarošice ( D )
27.8 16:30 - Bukovany ( V )
3.9 16:00 - Lipov ( D )
10.9 16:00 - Nenkovice ( V )
17.9 15:30 - Dambořice ( D )
24.9 15:30 - St. Poddvorov ( V )
1.10 15:00 - Vnorovy "A" ( D )

Facebook